počítadlo přístupů
celkem: 73965

Broušení hran dlažby

06. 04. 2023, 09:05

Pokud hledáte čím zabrousit hranu dlažby, existují různé osvědčené vychytávky pro obkladače. Při řezání obkladů a dlažeb, zvláště při řezání jolly hran (kamenické rohy), mohou vzniknout otřepy a odštípnutí. Oštípaná hrana obkladu vyžaduje další opracování. Broušení hran dlažby výrazně usnadní ruční diamantové houbičky, nebo nástroje do úhlové brusky. Těmi jsou například diamantové lamelové kotouče nebo diamantové leštící kotouče pro jemné broušení. Pomocí kvalitních nástrojů lze dosáhnout bezchybného výsledku při úpravě keramiky.

 

Nástroje na broušení hrany dlažby

Existuje několik druhů diamantových nástrojů, které jsou vhodné pro opracování hran keramických nebo kamenných obkladů a dlažeb. Níže si představíme tři nejoblíbenější a nejpoužívanější typy. 

Ruční diamantové brusné houbičky

Pro ruční broušení hran dlažby jsou ideálním nástrojem diamantové brusné houbičky. Pro práce menšího rozsahu jsou nejrychlejším řešením, které je ihned po ruce. Diamantové brusné houby jsou ideální i pro těžko přístupná místa, například práci v rozích. 

Brusná diamantová houbička slouží k zabroušení otřepů po řezání obkladů a dlažeb, ale i kamene nebo skla. Brusné houby jsou k dispozici v různých zrnitostech. Podle toho, jak rychle nebo jemně chceme materiál opracovat. Pokud hledáte, čím zabrousit hranu dlažby, představují výborný nástroj pro obkladače. Hodí se na dokončovací práce a doladění povrchů a zejména broušení hran dlažby a dalších materiálů, kde se chceme zbavit ostrých nebo oštípaných hran. 

Diamantové lamelové brusné kotouče

Pro broušení hran dlažby pomocí úhlové brusky jsou rychlým a přitom šetrným nástrojem diamantové lamelové kotouče. Využít se dají především pro rychlé začištění otřepů, které mohou vzniknout při řezání obkladů, dlažeb i kamene. Velmi oblíbené jsou na začištění spojů na pokos - kamenické rohy.  Diamantové lamelové kotouče jsou k dispozici v různých zrnitostech. Umožňují broušení jolly hran. Jsou řešením otázky, čím brousit hranu dlažby. Diamantový lamelový brusný kotouč lze použít na tvarování, zaoblování materiálu. Těžko přístupná místa lze doladit pomocí diamantové brusné houby.

Diamantové leštící kotouče

Na broušení hran dlažby úhlovou bruskou lze použít také diamantové lešticí kotouče. Ty slouží především k jemnému plošnému broušení a leštění, ale v hrubších zrnitostech velmi dobře fungují i na zabroušení hrany dlaždic. Diamantové leštící kotoučky jsou k dispozici ve velkém množství zrnitostí, pro obkladače většinou bohatě dostačuje rozsah zrnitostí 50-200, případně 400. Tyto leštící pady s diamantovými zrny se pomocí suchého zipu upínají na unašeč do úhlové brusky. Nejoblíbenější jsou v průměru 100 mm. Jsou dobrým řešením na zbroušení hran obkladů a dlažby pro použití do malých úhlových brusek průměru 115 nebo125 mm. 

broušení hran dlažby diamantovými nástroji

Závěr

Při dělení obkladů a dlažeb se na hranách vytvářejí nerovnosti a otřepy, které je vhodné pro dokonale estetický výsledek odstranit. Existuje několik způsobů, jak brousit hrany obkladů a dlažeb. V dnešním článku jsme vám představili tipy na výběr správné vychytávky pro obkladače. Pro ruční jemné broušení lze použít diamantové brusné houbičky. Práce se zrychlí pomocí speciálních diamantových brusných kotoučů. Vyberete-li si správný nástroj, broušení hran dlažby pro vás bude snadné. Obkladačské práce posunete na vyšší úroveň a výsledek vás bude těšit. Pokud potřebujte do obkladů a dlažeb také vrtat otvory, mohl by vás zajímat náš článek Jak vrtat obklady a dlažby.

X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).